Trzech braci: Bogusław Maciej, Adam Szczepan oraz Ferdynand Robert założyło w 1868 roku firmę pod nazwą Handel Koronek i Towarów Białych, której salon znajdował się przy ulicy Senatorskiej 10 w Warszawie.
Ulica ta była jednym z najważniejszych w stolicy skupisk handlu towarami ekskluzywnymi. Po przenosinach do specjalnie zbudowanej kamienicy przy ulicy Marszałkowskiej 150 w 1899 roku Dom Mody Bogusław Herse przyciągał jak magnes zainteresowane zakupami klientki oraz panie, których wprawdzie nie było stać na „Hersego”, ale które „podglądały” najnowsze trendy, by zlecić uszycie ubrania wg nich tańszym krawcowym.
Dom Mody Bogusław Herse oferował kompletny asortyment dla kobiet, dzieci, mężczyzn. W skład oferty wchodziły zarówno ekskluzywne, warte fortunę suknie czy futra, jak i drobniejsze akcesoria takie jak: rękawiczki, parasole, kapelusze, dekoracje do kapeluszy, wstążki, guziki, koronki, tkaniny czy bielizna. Nie zabrakło też przedmiotów wystroju wnętrz np. firan, poduszek salonowych, zasłon, tkanin obiciowych, a także kosztownych dywanów.
Szereg niefortunnych zdarzeń, w tym pożar budynku, sprawiły, że w 1936 roku firma ogłosiła bankructwo. Najliczniejsze zbiory zachowanych ubrań i dodatków posiada obecnie Muzeum Warszawy.
Zdjęcie: Muzeum Warszawy